Yhteystiedot

Porin Uimaseura ry

Y-tunnus: 0695572-1

Osoite: Spinkkitie 25

28300 Pori

info(at)porinuimaseura.fi

 

 

 Sähköpostiosoitteita

 

 

 

puheenjohtaja(at)porinuimaseura.fi

info(at)porinuimaseura.fi

rahastonhoitaja(at)porinuimaseura.fi

kilpailusihteeri(at)porinuimaseura.fi

 

talkoot(at)porinuimaseura.fi

Kilpailukoordinaattori(at)porinuimaseura.fi

kilparyhmienvastuuvalmentaja(at)porinuimaseura.fi (Eetu Karvonen)

tekniikkaryhmienvastuuvalmentaja(at)porinuimaseura.fi

(Milla Inkeroinen)

opetusaltaanvastuuvalmentaja(at)porinuimaseura.fi

(Piia Känkänen)

 

 

 

 

kilpailuilmoittautumiset ym. kisoihin liittyvät asiat

 

 

Mm.toimitsijailmoittautumiset

kilparyhmiin liittyvät asiat

 

tekniikkaryhmiin liittyvät asiat

opetusaltaan ryhmiin liittyvät asiat

HALLITUS 2019

Porin Uimaseuran hallituksessa toimii puheenjohtaja ja 8 jäsentä. Puheenjohtaja valitaan seuran syyskokouksessa vuodeksi kerrallaan, muut jäsenet kahdeksi vuodeksi. Joka vuosi on puolet jäsenistä erovuorossa.

Puheenjohtaja

Matti Luhtanen

matti.luhtanen@gmail.com

puheenjohtaja(at)porinuimaseura.fi

040-5894548

 

Varapuheenjohtaja

Johanna Sihvonen

johanna.sihvonen2013@gmail.com

 

040-1921788

Seuramappi, nettisivut, some

Sihteeri

Saija Törmä

 sihteeri(at)porinuimaseura.fi

 

 

Jäsen

Jenni Ukkonen

jennikoivisto@outlook.com

 

Kilpailutyöryhmä

Kilpailusihteeri

Jikor Högerman

kilpailusihteeri(at)porinuimaseura.fi

050-5671000

Kilpailutyöryhmä

Jäsen

Paula Karismaa

paula.karismaa@gmail.com 

 

Varustevastaava, Seuramappi, nettisivut, some

Jäsen

Anu Simsek

talkoot(at)porinuimaseura.fi

 

Talkoovastaava

Jäsen

Anu Lehtonen

rahastonhoitaja@porinuimaseura.fi

 

Rahastonhoitaja

Jäsen

Mika Kallio

 

 

 

   

VALMENTAJAT

Päävalmentaja

Eetu Karvonen

coacheetu@gmail.com

 

 

 

Kilpa 1

Jikor Högerman

jikor.hogerman@gmail.com

050-5671000

 

Kilpa 2

Saija Törmä

tormas41@gmail.com

 

 

 

Kilpa 3

Natalia Wilkins, Milla Inkeroinen

nataliawilkins20@gmail.com, milla.inkeroinen@gmail.com

 

 

 

Kilpa 4

Lotta Anttila, Noora Laukkanen, 

anttila.lotta@gmail.com

noora.laukkanen@student.samk.fi

 

 

 

Kilpa 5

Noora Laukkanen, Lotta Anttila

 

noora.laukkanen@student.samk.fi

 

 

 

 

Tekniikka 1

Heli Paalosalo, Pirkko Siikarla

heli.paalosalo@gmail.com, pirkko.siikarla@gmail.com

 

 

 

Tekniikka 2

Iida Manner, Josefiina Kause

iida.manner99@gmail.com

josefiina.kause@gmail.com

 

 

 

Tekniikka 3

Päivi Lindström, Lauri Anttila

paivi.lindstrom@dnainternet.net

liurulate@gmail.com

 

 

 

Tekniikka 4

 

Tekniikka 5

Siiri Järvinen, Karita Mattila

Siiri Haanpää, Isa Alakyyny

siiri97@hotmail.com

 

 

 

Vesiralli 1

Siiri Haanpää, Danyela Tanke

 

 

 

 

Vesiralli 2

 

Vesiralli 3

Siiri Haanpää, Danyela Tanke

Siiri Haanpää, Isa Alakyyny

 

 

 

 

 

Delfiinit

Heta Känkänen, Anniina Murto

kankanenheta@gmail.com,

anniinamurto@gmail.com

 

 

 

Merisiilit

Pia Känkänen, Marika Salmi

kankanen.piia@gmail.com, salmi.marika74@gmail.com

 

 

 

Merihelmet

Riina Siltanen, Karita Mäntylä

karitaelli@gmail.com

riina.siltanen@hotmail.com

 

 

 

Kultakalat

Iida Manner, Reino Heinikangas

tiina.ivonen@luukku.com

reino.heinikangas@gmail.com

 

 

 

Vesikirput

Mia Murro

mia.murro@pesulaomintoimin.fi

 

 

 

Helmisimpukat

Iida Manner, Reino Heinikangas

tiina.ivonen@luukku.com

reino.heinikangas@gmail.com